Testování hry

Hra se začala testovat v srpnu 2015, celkem ji zatím testovalo 22 hráčů. Labyrint byl představen ve dvou herních klubech, ve kterých se chceme průběžně objevovat a hrát.
 
Labyrint byl zatím zahrán:
  • ve 2 hráčích: 85x
  • ve 3 hráčích 10x
  • ve 4 hráčích 11x
Každé nové testování (obzvláště ve 3 a 4 hráčích) odhalí nějaký menší zádrhel nebo překvapí nečekanou situací, která se dříve ještě nikdy neobjevila. Proto je velmi důležité testovat co nejvíc...! 
 
Testujeme pravidelně ve 2 hráčích několikrát do týdne, ve 3 a 4 hráčích 1x až 2x do měsíce. K tomuto dni máme vyrobeny 5 herních prototypů Labyrintu, takže můžeme uskutečnit prezentaci se zahráním Labyrintu pro více hráčů najednou. (Momentálně se na chází 2 krabice na testování v Praze a druhá je nastálo v Ostravě.)
 
Testování v herních klubech se nám zatím moc neosvědčilo. Hráči, kteří tam chodí, se většinou těší na své oblíbené hry nebo na vydané herní novinky u kterých už mají zaručenu určitou úroveň. Na prototyp se dívají dost pochybovačně. Jediné pozitivum je zatím to, že vždy když se nám podaří nějakého hráče na hru nalákat, vždy převládá kladné hodnocení a to i od lidí, co se ze začátku na hru příliš netvářili. Jsme velmi rádi pokaždé, když Labyrint zahraje některý ze zapálených hráčů deskových her - takový hráč má totiž obrovský přehled co se týče typů her, herních mechanismů a spousty dalšího a jeho recenze je velmi hodnotná a podnětná.
 
Nejlépe nám funguje testování zatím tak, když člověk, co už někdy hru hrál, sežene dalších pár lidí a domluví se nové předstvení hry a testování. Takto sehnaní lidé už totiž mají od člověka, který je "naverboval" důležité počáteční motivační informace - těší se, že si zahrají něco nového a trošku to zkritizují a navrhnou změny, které by podle nich mohly hru vylepšit. Nevýhoda je, že tito noví hráči většinou nehrají deskové hry moc často a tak jim chybí celkový přehled ze světa deskových her a jejich recenze mohou být tímto zkreslené.